Monthly Archives Kasım 2008

Doğal Besin ve Güzellik Kaynağı:Spirulina

Mavi yeşil algler cinsinden olan spirulina bir yosun türüdür. Azteklerin 16. yüzyılda keşfedip yiyecek olarak tüketmeye başladığı bilinmektedir. Spirulina ilk fotosentetik canlılardan olup az tüketip çok üreten bir zararsız olmalarından çok yararlı canlılar olarak anılmaktadır.

Havuzlarda üretilen spirulinalar, diğer sentetik yolla üretilen besin kaynaklarından farklı olarak vücutta

Devamını Oku

Diri göğüsler

Kıyafetlerinizin üzerinizde daha şık durması için diri göğüslere sahip olmalısınız. Size uygun olmayan bir sütyen yada bozuk bir duruş yada bakımsızlık hem sizi hemde göğüslerinizi üzer.

Peki iyi bir göğüs bakımı nasıl olmalı?

Peeling cildi pürüzsüzleştirir ve ölmüş dokuyu cildin üzerinden alır. Bu işlem ardından göğüs dekoltenize peeling kremini yayın ve yumuşak bir yüz fırçası ile hafif masaj yaparak yedirin. Böylece yumuşak dokuya sahip olan bu bölgenin yıpranmasını önlemiş olursunuz. Ardından ıslak ve yumuşak bir bezle ile peeling kalıntılarını temizleyiniz.

Soğuk duş, kan dolaşımını hızlandırır.

Göğüsleriniz büyük yada küçük olsun farketmez. Önemli olan canlı görünmeleridir...

Devamını Oku

Temizlikte Püf Noktalar

Temizlik günleri çoğu kadının gelmesini bir türlü istemediği zamanlardır. Stres yaratan bu günlerin yapılan anketlerde kadınları mutsuz ettiği görülmüştür. Temizlikteki bazı pratik bilgiler ise zaman tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.

Mesela dibi tutan tencereyi bir gece tuzlu suda bekletip yıkamak gerekmektedir.

Kristal bardakların daha çok parlaması için yıkamadan sonra durulama suyuna sirke konulmalıdır.

Evde ortaya çıkan karıncaları kahve telvesi yok etmektedir.

Çaydanlikların dibinde oluşan kirecin yok olması için 15-20 dakika kadar sirkeli su ile kaynatılmalıdır.

Kurumuş limon kabukları ile mutfaktaki yağlı eşyaları ovmanız istenilen sonucu verecektir.

Meyve suyu dökülmüş örtüye hemen tuz dökmek lekelrin ilk yıkamada çıkmasını sağl...

Devamını Oku

Kürtaj Nedir?

kürtaj nedir

kürtaj nedir

Kürtaj yani rahim tahliyesi; rahimdeki gebeliğin tıbbı yöntemlerle sonlandırılmasıdır. Gebeliğin 10.haftasına kadar yasal olarak uygulanabilir.

Evli kadınlarda kürtaj işlemi için eşininde kürtajı istiyor olması gerekmektedir. Bekar ve 18 yaş üzeri kadınlar ise kendi istekleri doğrultusunda hareket edebilirler.

Kürtaj ülkemizde reşit kadınlara tanınan yasal ve çağdaş bir haktır.
Sadece Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılabilir.
Yapılan işlem kesinlikle gizli kalır.
Ülkemizde düşük ilacı (RU-486) kullanılmamaktadır. Dünyanın çoğu ülkesinde (gelişmiş olan ülkeler dahil) ve bizde tahliye, aşağıda anlatılan vakum tekniği ile uygulanır.
Kürtaj yaptıran kadın tekrar hamile kalabilir...

Devamını Oku

Hamile Kalma Belirtileri ve Psikolojisi

Bayanlar için hamileliğin ne kadar önemli olduğu aşikar… Ne de olsa anne olmak ister tüm kadınlar. Ancak hamile kaldığını hanımlar nasıl bilebilir ya da nasıl hissedebilir? Biraz bu konu üzerinde duralım öncelikle…

Bayanlara ilk tavsiyemiz öncelikle psikolojik olarak kendilerini olabildiğince rahat bırakmaları ve kafalarına hamilelikle ilgili herhangi iyi ya da kötü çok şey takmamaları gerektiğidir. Yoksa olay doğallığını kaybedeceğinden anormal sonuçlarla karşılaşmak mümkün. Örnek verecek olursak; bilimsel olarak

Devamını Oku

Lida Zayıflama Kapsülü

Lida

Lida

Lida bir ilaç değildir. Lida; Turunç Çiçeği Ekstresi olmak üzere toplamda 9 bitki ekstresi içeren doğal bir besin takviyesidir. Vücuttaki toplanmış yağ tabakasını kullandırmaya yarar. Açlık hissini en aza indirir. Ve içinde herhangi bir katkı maddesi yoktur. Çin Halk Cumhuriyetinde üretimi yapılmakta ve ülkemize ordan gelmektedir. Lida ile herhangi bir diyet uygulamak zararlıdır. Lida tek başına düzenli beslenme ile kullanılmalıdır. İsteninlen forma kavuşulduktan sonra Lida hafif tozlarla azaltılarak bırakılmalıdır. 3 kg dan az kilosu olanlar, 19 yaşından küçük, 60 yaşından büyük olanlar, gebeler,  aşırı sıvı tüketmesi zararlı olanlar bu kapsülü kullanmamalıdırlar.

NOT : Doktora danışmadan lütfen bu kapsülü kullanmayınız!!!!!...

Devamını Oku

Sivilce – Akne

Sivilce, deride oluşan yağların yüzeye çıkmak için kullandığı kanalın tıkanmasıyla oluşan bir cilt problemidir. Genellikle ergenlik döneminde yoğunlaşan sivilcelere, deri üzerinde bulunan bakterilerin kanallardan içeri girerek iltihap yapmaları neden olmaktadır. Akne diyerekte isimlendirebileceğimiz sivilceler genetik olarak veya cildin iyi temizlenmemesine bağlı olarak ortaya çıkar.

11-20 yaş arasındaki çoğu insan akne sorunu yaşayabilir. Dermatologdan yardım alınması aknelere çözüm getirebilir. 20 li yaşlarda geçmeye başlayan akne bazı durumlarda 30 lu yaşlara kadar kendini gösterebilir. Ergenlik döneminde ortaya çıkmasının nedeni ise vücüdun o dönemde daha çok yağ üretmesi ve hormonların değişmesidir. Yağ bezlerini en çok etkileyen hormon androjendir...

Devamını Oku

Erkekleri Mutlu Eden Kadınlar

Erkeklerin kadınlar hakkındaki düşünceleri hep karmakarışık gelir. Seviyor mu sevmiyor mu, ilgileniyor mu ilgilenmiyor mu, değer veriyor mu vermiyor mu gibi bir çok soru kadınların beynini kemirir durur. Ama yapılan anket ve araştırmalar sonucunda standart erkek profilinin nasıl kadınlardan hoşlandığı sizin bu tereddütlerinize netlik kazandıracak.

Erkeklerin dikkatini çeken ilk nokta dış görünüştür. Gözlerin ve dudakların güzelliği, vücut hatlarının orantılı ve düzgün olması dikkati size yönlendirecektir. Yüzünüzdeki doğal güzellik ve mimikleriniz erkeklerin tercihini etkileyecektir. Bakımlı ve kendinden emin bir duruş sergilemeniz gerekir.

Sizinle birlikte olduğu her andan keyif alması sizi de keyiflendirecektir...

Devamını Oku

Kadınlar İçin Kış Modası

Kış aylarının etkisini hissetmeye başladığımız şu günler de kış ayları için dolabımızın eksiklerini tamamlama düşüncesi içerisindeyiz.Peki kış ayları için dolabımız da vücudumuzu sıcak tutabilecek ne gibi eşyalar bulundurmalıyız.Cevabı şöyle : Bir bayanın dolabında bulunması gereken kışlıkları sıralayabiliriz.Örneğin ; süveterler,tunikler,yünlü giysiler,ceketler veya paltolar bunlar dolabımızın olmazları gibi görünüyor şimdilik moda da neler çıkar tabi bilemeyiz.Peki kış ayların için ayakkabı olarak neler bulundurmalıyız diye sorduğunuzu düşünüyorum.Ayakkabı çeşidi olarakta yüksek çizmeler ayakkabı botlar(süet botlar),paletli kar botları gibi ayak kabıları bulundurmanızı öneririm.Kadınların olmazsa olmazlarından bir taneside aksesuarlarıdır...

Devamını Oku

Yeşilçay

Yeşilçay  Camellia sinensis adlı bitkinin yapraklarından elde edilen bir çay türüdür. Siyah çayda aynı bitkiden elde edilmektedir fakat yeşil çay daha az işlenmektedir. Yeşil çay kateşin adı verilen potansiyel olarak yararlı maddelerin bulunduğu zengin bir kaynaktır. Tüketimi giderek artan yeşilçay aynı zamanda çok iyi bir antioksidandır.

Yeşilçayın Faydaları

Yeşilçay kolesterolü düşürür,kan seviyesini ve tansiyonu ayarlar. Özellikle yemek borusu ve prostat kanseri riskini önemli oranda azaltmaktadır. Diş çürümelerini önlediği gibi ağız kokusunuda gidermektedir.

Yeşilçay tümörü küçültmektedir. İdrarı söktürücü özelliğinden dolayı kilo vermek isteyenlerin tercihidir. İçindeki C vitamini sayesinde gribi önlemeye yardımcı olur...

Devamını Oku