2 Adımda Mükemmel Saçlar

Ufacık bir saç hareketiyle dikkatleri üzerinize çekeceğiniz gerçeğini unutmayın. Yenilenmek için ise işe saçlarınızdan başlayın, kendinizi çok iyi hissedeceksiniz!

YUKARI DOĞRU TOPLAYIN
Her zaman yaptığınız atkuyruğu ve topuzdan biraz farklı ama aynı hızda bir model denemek istemez misiniz? Adı dağınık Fransız topuzu… Bazen çok fazla yapılı durabiliyor, bu yüzden siz önce kuru şampuan yardımıyla saçınıza biraz doku katın, topladığınız saçınızı parmaklarınız yardımıyla biraz kabartın ve topuzu tutturduğunuz tokaların gözükmesini sağlayın.
Eğer yaptığınız bu topuz yalnızca birkaç saniyede yapılmış gibi duruyor ve aynı hızda açılacak gibi görünüyorsa tebrikler başardınız demektir.

Saçın Hacmini Arttırın
Sabah uyanınca karşı karşıya kaldığımız saç kurutucular, fırçalar ve saç şekillendiriciler biraz korkmamıza sebep olabiliyor. Ama tüm bu araç gereçle yapacağınız iki dakikalık hacim kazandırma hareketiyle çok da mesai harcamadan harika saçlar yapabilirsiniz. Bunun için güne hacimlendirici bir şampuanla başlayın, daha sonra en sevdiğiniz saç besleyici ürünle devam edin ve bunu alışkanlık edinin, yüzünüze sürdüğünüz bir nemlendirici gibi düşünün. Bu ürünü ıslak saçınıza sürün ve tarayın. Saç kurutucuyla dipleri kurutarak hacimlendirdikten sonra saçlarınızın ön kısımlarını kulak arkasına koyun. Bu saçınıza güzel ve yalın bir şekil verir ve kuruduğunda yüzünüzü çevreleyen harika bir görüntü elde edersiniz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>