Kırmızı Rujun Hangi Tonlarını Kullanmalısınız?

Hemen her kadın kırmızı renkte ruj kullanabilir. Ama kırmızı rengin hangi tonu size uygun bilemiyorsanız, işte size rujun saçınız ve teninizle uyumunu anlatan yazımız!

Sarı saçlı ama soğuk tenliyseniz ve cesaretiniz varsa koyu kırmızı ya da ateş kızılı gibi tonları kullanabilir, dudaklarınızda etkileyici bir görüntü yaratabilirsiniz.

Sıcak teniniz ve sarı saçlarınıza uyum sağlayacak olan pembeli kırmızılar ise dudaklarınızı muhteşem gösterecektir.

Şarap ve kan kırmızısı gibi kırmızının zengin tonları soğuk tenli ve koyu renk saçları olan bayanlarda çok hoş duracak, büyüleyici görünecektir.

Koyu renk saçları ve sıcacık tenleriyle ışıltılı duran bayanlar için en uygun tonlar zengin tuğla renkleri ve yakut tonlarıdır. Böylece cilt yumuşarken, saçlar ile rujun yoğun rengi uyum sağlayacaktır.

Derin bir turuncu-kırmızı ise soğuk tenli kızıl saçlı bayanlarda, hafif bir renk uyumu sağlayarak abartıya kaçmayacaktır.

Ateşli kırmızı rujun alt tonlarında kahverengi bulunuyorsa, zengin kızıl saçlarınıza ve pembemsi esintileri olan sıcak teninize uyum sağlayacaktır.

Açık tenli ama simsiyah saçları olan bayanlar ise cesur renkleri tercih edebilir. Çünkü ciltleri turuncuyla karışık zengin kırmızı tonlarını uyumlu şekilde taşıyabilir.

Kırmızı ve şarap kırmızısının harika duracağı siyah saçlı kumral tenli bayanlar göz alıcı görünecektir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>