Monthly Archives Mart 2018

VAJİNA BEYAZLATMA NEDİR?

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün vajina beyazlatma operasyonu sırasındaki videosunu paylaşması ülke gündemine oturmuştu ve herkesin aklında vajina beyazlatma nedir sorusunun oluşmasının da temel sebebi buydu. Dolayısıyla biz de bu sorunun cevabını vermek için gerekli araştırmaları gerçekleştirdik. Pek çok kadında ortaya çıkabilen vajina kararması sorununa oldukça güzel bir çözüm sunan vajina beyazlatma operasyonu, her ne kadar sonsuz bir etki sağlamasa da uzun bir süre bu sıkıntının üstesinden gelmenizi sağlayabiliyor.

Vajinanın dış kısımları hamilelik, çeşitli rahatsızlıklar, epilasyon uygulamaları, hormonal değişimler gibi sebeplerden dolayı zaman içerisinde kararma eğilimindedir...

Devamını Oku

ESTETİK KAÇ YAŞINDA YAPILIR?

Estetik operasyonlar günümüzde giderek daha da düşen bir yaş skalası üzerinde uygulanıyorlar ve bilgiye erişimin çok daha kolay olması, teknoloji ile haşır neşir olan genç kardeşlerimizin hangi estetik operasyonlardan faydalanabileceklerine dair geniş bilgiler elde etmelerine de yardımcı oluyor. Ancak estetik kaç yaşında yapılır sorusu bu noktada büyük bir önem kazanıyor çünkü pek çok yaşı uygun olmayan genç kadın, estetik olmak için sıraya giriyor ve bazen anne babalar da bu gençlerin isteklerini kıramadıkları için estetik cerrahlara başvuruyorlar. Çoğu uzman çok genç yaşlarda estetik operasyonları yapmayacağını belirse de, para kazanmak amacıyla bunları kabul eden bazıları da var.

Pek çok uzmanın üzerinde anlaştığı en büyük konula...

Devamını Oku

YANLIŞ SÜTYEN KULLANDIĞIMI NASIL ANLARIM?

Sütyen sadece göğüslerimizin uçlarını gizlemek için değil, aynı zamanda onları sarkmadan korumak, biraz daha büyük veya küçük gösterebilmek, sırt ve bel problemlerine karşı önlem almak amacıyla da kullanılan faydalı bir iç giyim ürünü. Zira sütyen kullanmayan kadınların çok daha kısa sürede sarkmalar ile karşılaşmaları mümkün ve bunun yanında meme şeklinin korunması için de sütyenler büyük bir önem arzediyorlar. Ancak bütün gün giydiğimiz bu iç çamaşırı, bazen bizim için yeterince uygun olmayabiliyor. Yanlış sütyen kullandığımı nasıl anlarım diyen kadınlar için sütyene dair bir kaç temel maddeyi sıralamaya karar verdik.

Öncelikle, sütyenin size uygun olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, arkadaki bandın konumu...

Devamını Oku

KIŞIN KİLO ALMAMAK İÇİN NE YAPMALI?

Kış ayları maalesef kilolarımızın yukarı doğru yöneldiği zamanlar arasında yer alıyor ve bu durum kış bitiminde yaza girerken bu defa onları vermeye çalışmamız ile sonuçlanıyor. Fakat kilo almamak kilo vermekten çok daha kolay ve bu nedenle kışın kilo almamak için ne yapmalı diye kendimize bir sormak gerekiyor. Yaz aylarına formunda girmek isteyen herkes, kış aylarında kilo alımını durdurmak zorunda ve bunu yapmak aslında sandığınız kadar da zor değil.

Yazın bol bol yürüyüşe çıkan, spor yapan kişiler maalesef kış gelince havanın soğuk ve çirkin olmasını bahane ederek spora bir ara veriyorlar...

Devamını Oku

ÇOCUĞUMU TAKİP ETMEK İSTİYORUM

Çocuğumu takip etmek istiyorum tümcesi maalesef anne babalar tarafından sıklıkla kuruluyor ve bu nedenle çoğu ebeveyn bir şekilde çocuğunun bilgisayarına veya akıllı cihazına çeşitli programlar yükleyerek bunları onu gizli gizli takip edebilmek amacıyla kullanıyor. Ancak çocuğun mahremiyetine ve kişiliğine ciddi bir hakaret olan bu uygulama, maalesef farkedilmesi halinde çok daha büyük aile krizlerinin ve güvensizliklerin ortaya çıkmasına da sebep olabilir. Dolayısıyla çocuğunuzu takip etmeye çalışırken onun bireysel sınırlarının da farkında olmanız gerekiyor.

Öncelikle belirtelim ki, çocuğunuzdan gizli gizli onun telefonuna bir şeyler yüklemek, bilgisayarındaki geçmişini kurcalamak gibi çözümler maalesef hem onun size dair güvenini zedelemekte...

Devamını Oku

Meme Kanseri Sonrası Estetik

Kanser sonrası göğüslerini kaybeden kadınlar, travmatik süreci atlattıktan sonra eski görünümlerine kavuşmak istiyor. Bu hastalara, yeniden göğüs kontstüksyonu sağlayabilmenin çeşitli yöntemleri var.

Kadınların meme kanseri konusunda bilinçlendirilmesi oldukça büyük taşıyor. Çünkü hastalığın erken teşhisi sayesinde hem hayat riski indirgeniyor, hem de vücut bütünlükleri korunabiliyor. Meme kanseri olmuş kadınlarda memenin korunması, hasta kadar hekimler açısından da önemli. Hekimler artık memeyi mümkün olduğu kadar koruyabilmekten yana… Ancak bazı özel durumlar var ki, göğüslerin alınmasından başka çare kalmıyor.

Bazı kadınlarda kanser teşhisi erken evrede konulmuş da olsa, birden fazla kanser gelişebildiğinden, memenin alınması ...

Devamını Oku

Meme kanserinin 7 sinyali (Meme Kanseri Farkındalık Ayı)

Meme kanseri, dünyada her yıl 1 milyon 700 binden fazla kadını etkiliyor. Ülkemizde de durum çok farklı değil, zira her 8 kadından biri; hayatının bir döneminde meme kanserine yakalanıyor.

Meme kanseri hiçbir kadının aklına bile getirmek istemediği bir sağlık sorunu. Birçok kadın da bu nedenle belirtileri gözden kaçırabiliyor. Aslında meme kanseri bazı sinyaller vererek geliyor. Bunları göz ardı etmek ise hayatı tehlikeye atmak dışında bir işe yaramıyor.

Tüm kanser türlerine bağlı ölümler arasında, meme kanserine bağlı ölümlerin akciğer kanserinden hemen sonra geldiğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras erken tanı ve tedavi yöntemlerinin hayat kurtardığına bir kez daha vurgu yapıyor.

Prof...

Devamını Oku

Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Cilt Sorunları

Hiç kimse sonsuza kadar genç kalabileceğini düşünmüyor. Tabi bunun bir formülü bulunmazsa. Ancak siz siz olun tabanlarınızı yağlayarak yaşlılıktan kaçmaya devam etmelisiniz. Lakin insanların karşısında daha güzel görüneyim cildim genç ve parlak olsun ve yaşıtlarımdan daha genç göstermeliyim diye çabalarken hata yapıp da kendinizi daha yaşlı göstermeyin. Bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için cildinizi yaşlı gösterebilecek bir takım cilt sorunları konusunda bilgilendirmek istedik. Unutmayın ki abartılı bir makyaj bırakın yüzünüzdeki ayıpları kapatmayı güzel bir kadını da rezil edebilir...

Devamını Oku

Vajinal Mantar Enfeksiyonu İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır

Vajinal Mantar Enfeksiyonu, kadınların kabusu. Her kadın hayatının bir döneminde genital bölgede maya, ya da mantar dediğimiz sorunu yaşar. Kaşıntı, kızarıklık, beyaz akıntı, peynir suyu renginde kokulu akıntılar, açık yeşil akıntılar, derinden derine gelen kötü vajinal koku, genital bölgede sık sık yaşanan mantar sorunları pek çok kadının çilesidir. Bir ankete göre, kadınların yaklaşık% 75’i hayatlarında en az bir kez vajinal maya ve mantar enfeksiyonu yaşıyor. Hormonal değişiklikler, oral kontraseptifler, şeker alımının yüksekliği, zayıf bağışıklık sistemi ve antibiyotikler gibi çeşitli faktörler, mantar oluşumu için vajinada uygun koşullar yaratıyor.

Vajinal mantar, genital bölgede kaşıntılar, kadınların yaşadığı kokusu k...

Devamını Oku